Model automatu oddechowego MTX-R opracowany został na bazie konstrukcji MTX. Automat powstał na bazie wspólnych doświadczeń z United States Navy Experimental Dive Unit podczas nurkowań testowych na głębokościach przekraczających 60 m w lodowatych wodach i szczególnie trudnych warunkach.
Wprowadzono innowacyjną i pierwszą w swoim rodzaju ochronę suchej komory pierwszego stopnia. Ta unikalna konstrukcja zapobiega gromadzeniu się lodu na pierwszym stopniu, co stwarza szczególne ryzyko niekontrolowanego wypływu gazu podczas nurkowania w niesprzyjających warunkach.
Sam korpus pierwszego stopnia został specjalnie przeprojektowany by zapewnić maksymalną wymianę ciepła z otoczeniem (dodatkowe żebrowanie zwiększające powierzchnię wymiany ciepła). Konstrukcja taka zapewnia także podwyższoną odporność na uderzenia i wstrząsy, które nieuchronnie towarzyszą wyprawom nurkowym.
Znacznemu powiększeniu uległ także radiator przy drugim stopniu automatu, w jednej z wersji tego automatu usunięto możliwość samodzielnej regulacji efektu Venturiego oraz oporów otwarcia, w zamian każdy automat ma powtarzalne i optymalne ustawienie (wg zaleceń i doświadczeń producenta) dostosowane do ekstremalnych nurkowań.
Automat wyposażono w 2 porty Hp (7/16″ UNF) i 5 portów MP(3/8″ UNF) wraz z obrotową głowicą.
Węże wyposażone zostały w podwójne obrotowe gniazda (double swivel) ułatwiające wygodne ułożenie w każdej pozycji (znacząco eliminuje to zjawisko wykrzywiania ustnika II stopnia automatu w ustach nurka).

Produkt sprowadzany na zamówienie.

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

related items

Zapisz sie do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych.