W Sklepie Nurkowym SEA-FISH znajdziesz ofertę sprawdzonych i godnych polecenia nurkowych automatów oddechowych firm APEKS, AQUALUNG, MARES. W Sklepie SEA-FISH nie tylko kupisz nurkowy automat oddechowy ale możesz liczyć na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jesteśmy autoryzowanym serwisem automatów nurkowych APEKS, AQUALUNG, MARES, SCUBAPRO, TE...

W Sklepie Nurkowym SEA-FISH znajdziesz ofertę sprawdzonych i godnych polecenia nurkowych automatów oddechowych firm APEKS, AQUALUNG, MARES. W Sklepie SEA-FISH nie tylko kupisz nurkowy automat oddechowy ale możesz liczyć na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jesteśmy autoryzowanym serwisem automatów nurkowych APEKS, AQUALUNG, MARES, SCUBAPRO, TEC LINE. Pomagamy w wyborze najlepszego do Twoich indywidualnych potrzeb nurkowego automatu oddechowego. Sukces w wyborze i dodatkowo atrakcyjne ceny.

Gdy wyposażamy się w nowy ekwipunek, rozmawiamy z partnerem nurkowym, innymi nurkami – co sądzą na temat sprzętu X. Pytamy instruktora, sprzedawcę, na forach internetowych – a wszystko po to, by mieć pewność, że nasz wybór będzie trafny. Wreszcie kupujemy, sprzęt okazuje się wyśmienity, jesteśmy zadowoleni, nurkujemy i wszystko ok., ale czy należycie dbamy o ekwipunek? Na pewno? O wszystko trzeba się troszczyć, nawet o sprzęt, który jest najlepszy wśród najlepszych.

Automat oddechowy należy chronić przed zanieczyszczeniem, ponieważ doprowadzają one do nieoczekiwanej awarii automatu. Po nurkowaniu w wodach słodkich czy słonych pamiętajmy o opłukaniu automatu w czystej wodzie, aby pozbyć się zanieczyszczeń takich jak muł, piasek, sól itp. Pamiętajmy tylko, aby całkowicie nie zanurzać go w wodzie. Żaden kapturek ochronny zakładany na I stopień nie jest wodoszczelny. Gdy zanurza się automat w wodzie, to zalany zostaje filtr spiekowy, co nie powinno mieć miejsca. W niektórych kapturkach ochronnych jest w środku oring, lecz to jest oring zapasowy a nie uszczelniający. Najlepiej opłukać wodą I st. automatu jeszcze wtedy gdy jest zamontowany do butli.

Podczas płukania nie należy naciskać na przycisk dodawczy II stopnia, ponieważ w ten sposób umożliwia się wodzie wdarcie do węża średniego ciśnienia i dalej do I stopnia automatu. Można też po wypłukaniu podłączyć automat do butli i nacisnąć przycisk dodawczy II stopnia. Dzięki temu woda, która mogłaby ewentualnie przedostać się do I stopnia, zostanie usunięta.

W czasie transportu automat powinien mieć swoje własne opakowanie na tyle obszerne, aby węże automatu miały swobodę – tzn. tworzyły jak największe łuki, aby się zbytnio nie załamywały. Ponadto opakowanie powinno chronić przed uderzeniami i otarciami.

Oczywiście należy przestrzegać corocznego przeglądu automatu w serwisie, co pozwoli na długotrwałe użytkowanie bez jakichkolwiek usterek. Brak serwisu może również spowodować utratę gwarancji producenta.

Warto zwrócić także uwagę na to, jaką opinię ma stacja ładowania gazów, z której korzystamy. Zła jakość powietrza to nie tylko zagrożenie dla naszej butli, ale także dla automatu.

Więcej
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się w ofercie SEA-FISH zestaw APEKS ATX40/DS4 to produkt o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produkt ten posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, ale jest jeden warunek:

  1 011,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się w ofercie SEA-FISH zestaw APEKS ATX40/DS4 z octopusem ATX40 to produkt o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produkt ten posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, ale

  1 450,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się ofercie SEA-FISH zestaw APEKS ATX40/DST to produkt o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produkt ten posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, ale jest jeden warunek:

  1 649,00 zł
  dostępny
 • Wyprzedaż!
  0 Recenzje

  Znajdujący się ofercie SEA-FISH zestaw APEKS DS4 to produkt o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produkt ten posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, ale jest jeden warunek:

  672,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się w naszej ofercie SEA-FISH zestaw APEKS DST to produkt o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produkt ten posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, ale jest jeden

  1 078,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  APEKS będący czołową firmą produkującą automaty oddechowe stworzył automat dedykowany typowo do techniki nurkowania zwanej sidemount.W ofercie SEA-FISH znajdziesz automat APEKS Sidemount - zestaw do

  4 743,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się w ofercie SEA-FISH zestaw APEKS XTX 200 z octopusem XTX40 to produkt stworzony dla tych, którzy chcą bezpiecznie nurkować w najlepszym sprzęcie. Automat posiada dożywotnią gwarancję dla

  2 630,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się w ofercie SEA-FISH zestaw APEKS XTX 200 to produkt stworzony dla tych, którzy chcą bezpiecznie nurkować w najlepszym sprzęcie. Automat posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego

  2 262,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się w ofercie SEA-FISH zestaw APEKS XTX40/DS4 to produkt o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produkt ten posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, ale jest jeden warunek:

  1 450,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Automat z czystością tlenową. Wąż jest czarny i długości 70 cm.

  1 484,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  I-szy stopień membranowy, odciążony, z obrotową głowicą, dwa porty wysokiego ciśnienia. II-gi stopień odciążony, współbieżny, z regulacją oporów otwarcia, z regulacją efektu Venturiego, wymiennikiem

  2 431,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Znajdujący się w ofercie SEA-FISH zestaw APEKS XTX50/DST to produkt o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produkt ten posiada dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela, ale jest jeden warunek:

  1 822,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Automat oddechowy Epic 82X DIN z octopusem Epic - to wysoce niezawodny automat oddechowy na zimne wody, którego puszka II stopnia została wykonana z metalu, a I stopień posiada obrotową głowicę.

  3 914,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Automat oddechowy MARES Rover 15X to lekki i kompaktowy automat do nurkowań rekreacyjnych na zimne i ciepłe wody wyposażony w system wspomagania oddychania Mares VAD.

  1 130,00 zł
  dostępny

Zapisz sie do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych.