W Sklepie Nurkowym SEA-FISH znajdziesz ofertę sprawdzonych i godnych polecenia nurkowych automatów oddechowych firm APEKS, AQUALUNG, MARES. W Sklepie SEA-FISH nie tylko kupisz nurkowy automat oddechowy ale możesz liczyć na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jesteśmy autoryzowanym serwisem automatów nurkowych APEKS, AQUALUNG,...
W Sklepie Nurkowym SEA-FISH znajdziesz ofertę sprawdzonych i godnych polecenia nurkowych automatów oddechowych firm APEKS, AQUALUNG, MARES. W Sklepie SEA-FISH nie tylko kupisz nurkowy automat oddechowy ale możesz liczyć na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jesteśmy autoryzowanym serwisem automatów nurkowych APEKS, AQUALUNG, MARES, SCUBAPRO, TEC LINE. Pomagamy w wyborze najlepszego do Twoich indywidualnych potrzeb nurkowego automatu oddechowego. Sukces w wyborze i dodatkowo atrakcyjne ceny.
Gdy wyposażamy się w nowy ekwipunek, rozmawiamy z partnerem nurkowym, innymi nurkami – co sądzą na temat sprzętu X. Pytamy instruktora, sprzedawcę, na forach internetowych – a wszystko po to, by mieć pewność, że nasz wybór będzie trafny. Wreszcie kupujemy, sprzęt okazuje się wyśmienity, jesteśmy zadowoleni, nurkujemy i wszystko ok., ale czy należycie dbamy o ekwipunek? Na pewno? O wszystko trzeba się troszczyć, nawet o sprzęt, który jest najlepszy wśród najlepszych.
Dlaczego? Ponieważ doprowadzają one do nieoczekiwanej awarii automatu. Po nurkowaniu w wodach słodkich czy słonych pamiętajmy o opłukaniu automatu w czystej wodzie, aby pozbyć się zanieczyszczeń takich jak muł, piasek, sól itp. Pamiętajmy tylko, aby całkowicie nie zanurzać go w wodzie. Żaden kapturek ochronny zakładany na I stopień nie jest wodoszczelny. Gdy zanurza się automat w wodzie, to zalany zostaje filtr spiekowy, co nie powinno mieć miejsca. W niektórych kapturkach ochronnych jest w środku oring, lecz to jest oring zapasowy a nie uszczelniający. Najlepiej opłukać wodą I st. automatu jeszcze wtedy gdy jest zamontowany do butli.
Podczas płukania nie należy naciskać na przycisk dodawczy II stopnia, ponieważ w ten sposób umożliwia się wodzie wdarcie do węża średniego ciśnienia i dalej do I stopnia automatu. Można też po wypłukaniu podłączyć automat do butli i nacisnąć przycisk dodawczy II stopnia. Dzięki temu woda, która mogłaby ewentualnie przedostać się do I stopnia, zostanie usunięta.
W czasie transportu automat powinien mieć swoje własne opakowanie na tyle obszerne, aby węże automatu miały swobodę – tzn. tworzyły jak największe łuki, aby się zbytnio nie załamywały. Ponadto opakowanie powinno chronić przed uderzeniami i otarciami.
Oczywiście należy przestrzegać corocznego przeglądu automatu w serwisie, co pozwoli na długotrwałe użytkowanie bez jakichkolwiek usterek. Brak serwisu może również spowodować utratę gwarancji producenta.
Warto zwrócić także uwagę na to, jaką opinię ma stacja ładowania gazów, z której korzystamy. Zła jakość powietrza to nie tylko zagrożenie dla naszej butli, ale także dla automatu.