OCTOPUSY NURKOWE

W sklepie nurkowym SEA-FISH wybierzesz odpowiedni dla Ciebie octopus nurkowy.
Zastanów się czy octopus razem z głównym automatem czy osobno - jako osobny I i II stopień?
Czy alternatywne źródło powietrza będzie podłączone wraz z głównym automatem do jednego I stopnia? Jeśli tak, to należy upewnić się, czy I stopień automatu będz...

OCTOPUSY NURKOWE

W sklepie nurkowym SEA-FISH wybierzesz odpowiedni dla Ciebie octopus nurkowy.
Zastanów się czy octopus razem z głównym automatem czy osobno - jako osobny I i II stopień?
Czy alternatywne źródło powietrza będzie podłączone wraz z głównym automatem do jednego I stopnia? Jeśli tak, to należy upewnić się, czy I stopień automatu będzie miał na tyle wysoką wydajność, aby w czasie potrzeby dwóch nurków mogło swobodnie oddychać z podstawowego źródła powietrza oraz alternatywnego. Czy przy tak zwiększonym przepływie powietrza nie będzie obciążeniem dodatkowe napełnianie jacketu powietrzem, aby wynurzyć się na powierzchnię wody?

Jak zabezpieczać octopusy nurkowe?

Z pewnością najgorzej jest z luźno zwisającym octopusem, na który niebezpieczeństwa czyhają nie tylko na lądzie, ale również pod wodą. Nie trudno sobie wyobrazić, jak będzie działał octopus, który choćby przez kilka minut był ciągnięty w mule... Aby zabezpieczyć nasze drugie stopnie przed przykrymi niespodziankami pamiętajmy o kilku prostych zasadach.
Podczas montowania sprzętu nie zostawiajmy węży luźno zwisających – najlepiej trzymać je w ręku a jeśli musimy je wypuścić, to upewnijmy się, że drugie stopnie leżą na czystym i bezpiecznym podłożu.

Octopus powinien być zawsze przymocowany tak, żeby nie zwisał i nie był ciągnięty po ziemi lub po dnie.

Na szczęście „dyndające” octopusy widuje się coraz rzadziej, dzięki rosnącej popularności alternatywnej koncepcji dodatkowego źródła powietrza. Coraz częściej układ automat główny/octopus zastępowany jest układem automat główny/automat zapasowy, zawieszony na elastycznej pętli pod szyją nurka – w ten sposób nic niepotrzebnie (i niebezpiecznie) nie zwisa poza naszą kontrolą.

Więcej

Zapisz sie do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych.