Buty
Służą do ochrony stóp przed zimnem oraz otarciami od płetw.
Zbudowane są z dwóch części – neoprenu przylegającego do kostki i części stopy oraz z gumowej, usztywnionej podeszwy, która chroni but przed zniszczeniem oraz zabezpiecza stopę przed skaleczeniem w trakcie chodzenia. Buty mogą być wykonane z różnej grubości neoprenu, od 2 do 7 mm. ...

Buty
Służą do ochrony stóp przed zimnem oraz otarciami od płetw.
Zbudowane są z dwóch części – neoprenu przylegającego do kostki i części stopy oraz z gumowej, usztywnionej podeszwy, która chroni but przed zniszczeniem oraz zabezpiecza stopę przed skaleczeniem w trakcie chodzenia. Buty mogą być wykonane z różnej grubości neoprenu, od 2 do 7 mm.
Są zamykane na zamek, rzep lub zwyczajnie wciągane na stopę jak skarpeta, z tą różnicą, że posiadają usztywnioną podeszwę. Pierwsze z nich ułatwiają zakładanie na stopę. Jednak zamek umożliwia z kolei wodzie wpływanie do butów i nawet jeżeli posiada dodatkowe uszczelnienia, to izolacja cieplna jest gorsza niż w butach bez żadnych udogodnień w nakładaniu. Drugi rodzaj butów lepiej zabezpiecza stopę przed wlewaniem wody. Dobrze byłoby, gdyby podeszwa była elastyczna, co pozwala na wywinięcie buta na lewą stronę w celu jego osuszenia. Buty niedosuszone powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu i sprzyjają hodowli różnego typu bakterii.
Podeszwa może posiadać różną grubość oraz sztywność. Twarde podeszwy lepiej zabezpieczają stopy przed urazem, jednak z powodu budowy może być później problem z doborem płetw. Taka podeszwa jest nie tylko grubsza, ale też szersza – zdarza się czasem, że trzeba kupić płetwy większe o jeden rozmiar. Dlatego najlepiej kupować buty wraz z płetwami, a na pewno nie najpierw płetwy, a później buty. Warto również zastanowić się, czy potrzebujemy buty z taką grubą podeszwą. Nurkowanie w płetwach o rozmiar większych może okazać się dla nas bardzo niekomfortowe.
Wybierając buty, zwróćmy uwagę przede wszystkim na dopasowanie do nogi i komfort noszenia, ale też na wygodę wkładania i zdejmowania butów. Pamiętajmy, aby nie kupić zbyt małych butów, ponieważ później będziemy czuć bolesny ucisk dużego palca. Z kolei nie mogą być też za duże; najlepiej to sprawdzić zakładając płetwę – jeśli po zaciągnięciu paska na pięcie mamy zbyt luźno, to but na pewno jest za duży.

Skarpety
Wykonane są zazwyczaj z cienkiego neoprenu o grubości około 3 mm bez usztywnionej podeszwy. Podobnie jak buty chronią przed zimnem i otarciami od płetw. Używane są zazwyczaj w ciepłych wodach i stosowane do płetw kaloszowych. Czasem spotyka się też grubsze skarpety (około 5 mm), ale należy pamiętać, aby przed ich zakupem przymierzyć wraz z płetwą, ponieważ może się okazać, że skarpeta jest zbyt gruba i płetwa nie będzie nam pasować. Powierzchnia zewnętrzna niektórych skarpet pokrywana jest punktowo gumą antypoślizgową. W celu większego komfortu cieplnego niektórzy producenci wyposażają skarpety w podwójne manszety w celu zmniejszenia cyrkulacji wody. Niektórzy nurkowie używają skarpet jako docieplenia swoich neoprenowych butów. Jednak należy przymierzyć skarpety wraz z butami, ponieważ okazać się może, że po założeniu skarpet buty będą zbyt ciasne.
Skarpety powinny być doskonale dopasowane, po założeniu płetwy nie powinny się rolować.

Więcej
 • 0 Recenzje

  Buty wykonane z 5 mm, wyjątkowo elastycznego neoprenu. Popularność zawdzięczają funkcjonalności, komfortowi użytkowania i atrakcyjnej cenie.

  125,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Wpisz rozmiar i sprawdz dostepność. Grubość 5 mm do stosowania podczas nurkowań w umiarkowanych lub zimnych wodach. Zamek z wewnętrzną wstawką do łatwego zakładania i zdejmowania. Idealnie nadają sie

  208,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Przydatny do napraw neoprenu np: dziur, rozdarć. Przeznaczony do łączenia neoprenu, kolor czarny.

  28,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Klej Aquasure - specjalny urethanowy klej służący do naprawy mokrych i suchych skafandrów oraz innych akcesoriów do uprawiania sportów wodnych. Elastyczna formuła jest wodoodporna, uszczelnia i chroni

  20,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Regularne czyszczenie kombinezonów przy użyciu Wet & Dry Suit Shampoon zapobiega uszkodzeniom wywołanym przez działanie chloru lub soli i sprawia, że kombinezon wygląda jak nowy.

  35,00 zł
  dostępny
 • 0 Recenzje

  Wielofunkcyjny masywny, plastykowy wieszak na jacket, buty, rękawice i automat oddechowy. Specjalnie ukształtowane ramiona wieszaka zapewniają optymalne umieszczenie tych najcenniejszych elementów

  60,00 zł
  dostępny

Zapisz sie do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych.