Maska nurkowa typu „frameless” (tylko szyba i silikonowy kołnierz maski). Konstrukcja ta zapewnia duże pole widzenia i ogranicza do minimum objętość wewnętrzną maski.
Wykonane ze specjalnego tworzywa i mocowane „na przestrzał” uchwyty paska można złożyć do środka. Dzięki temu maska zajmuje bardzo mało miejsca - może więc być używana jako zapasowa i chowana np. w kieszeni jacketu nurkowego. Ponadto, taka konstrukcja zmniejsza ryzyko uszkodzenia maski w trakcie transportu.
Uniwersalne kształty maski zapewniają doskonałe przyleganie do wielu typów twarzy, a rozdwojony w części centralnej pasek ogranicza możliwość samoistnego przemieszczania się maski i zmniejsza ucisk na głowę.
Kołnierz oraz pasek maski zostały wykonane z miękkiego, elastycznego i nietoksycznego silikonu, wtłaczanego techniką LSR (Liquid Silicone Rubber). Zapewnia on najwyższy komfort użytkowania, gwarantuje wytrzymałość i żywotność maski ograniczając do minimum efekt starzenia się materiału. LSR to także wysoka odporność na uszkodzenia i gwarancja zachowania elastyczności traconej na skutek działań wysokich i niskich temperatur oraz promieni UV.
Dodatkowo, zastosowanie silikonu w kolorze czarnym całkowicie eliminuje problem przebarwień pojawiających się w miarę użytkowania maski. Zmatowienie w części nosowej silikonu daje także możliwość pewnego złapania nosa palcami, nawet w rękawicach nurkowych, co jest istotne przy wyrównywaniu ciśnienia w uszach w trakcie zanurzania oraz przy przedmuchiwaniu maski.
System regulacji paska QuickFIT pozwala na jego szybką oraz precyzyjną regulację.

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

related items

Zapisz sie do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych.