Olej do sprężarek w opakowaniach po 1 litr. Olej do Tłokowych sprężarek powietrznych.

Olej Shella Corena S2 P 150 Dedykowany do Bauera kompresorów Gery i innych.

SHELL CORENA S2 P 150 Poprzednia nazwa produktu: Shell Corena P 150 Shell Corena S2 P to wysokiej jakości olej do tłokowych sprężarek powietrza. Posiada doskonałe właściwości smarne w warunkach wysokich ciśnień i temperatury panujących w kompresorach tłokowych. Doskonały do zastosowania w urządzeniach gdzie temperatura na wylocie sięga 220 [0C] i wyżej.

Właściwości i korzyści

Wydłużone interwały wymiany – dłuższa eksploatacja Shell Corena S2 P utrzymuje czystość zaworów wylotowych i tłoków w sprężarce, wpływając znacznie na wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi wymianami oleju. Sprężarki mogą być utrzymywane w ruchu przez znacznie dłuższy okres czasu pracując ze stałą wysoką wydajnością.

Doskonała ochrona przeciwzużyciowa Shell Corena S2 P doskonale chroni metalowe wewnętrzne części sprężarek przed korozją i zużyciem co daje wydłużone czasy eksploatacji bardzo obciążonych podzespołów tj. łożyska i tłoki.

Sprawność systemów Shell Corena S2 P zapobiega tworzeniu się osadów węglowych oraz laków na zaworach i tłokach w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia. Osady i laki mogą powodować poważne uszkodzenia sprężarek, obniżenie ciśnienia roboczego oraz zwiększenie kostów eksploatacji. Dodatkowo Shell Corena S2 P bardzo dobrze separuje wodę zapobiegając tym zjawisku korozji jak również zwiększa możliwość jej usunięcia z układu.

Poprawa bezpieczeństwa pracy W układzie wylotowym sprężarki mogą pojawiać się zanieczyszczenia tj. cząstki rdzy, rozproszone cząstki zanieczyszczeń węglowych co wspólnie z ciepłem pochodzącym z cyklu sprężania oraz sprężonym tlenem z powietrza może powodować zagrożenie wybuchem lub pożar. Skład produktu Shell Corena S2 P znacznie minimalizuje to zjawisko.

Zastosowanie

Tłokowe sprężarki powietrza Shell Corena S2 P jest odpowiedni do przemysłowych sprężarek tłokowych procujących z emperaturą na wylocie nie wyższą niż 220 [0C].

Śrubowe sprężarki powietrza Shell Corena S2 P może być użyta w kompresorach podających powietrze do oddychania, po wprowadzeniu dodatkowo systemu czyszcząco-filtrującego by zapewnić oddechową jakość powietrza.

Dopuszczenia i Aprobaty

Spełnia: ISO 6743-3A-DAA

Shell Corena S2 P jest kompatybilny z uszczelnieniami przewidzianymi do użycia w kompresorach powietrza.

Ochrona środowiska

Nie wylewać zużytego oleju do ścieków, zbiorników wodnych, na ziemię. Usuwać zużyty olej z pomocą jednostek recyklingu.

PARAMETRY PRODUKTU

Nazwa produktuShell Corena S2 P 150

Poprzednia nazwaCorena P150

Zastosowanieolej sprężarkowy

Gęstość w temp. 15°C kg/m3902

Temp. zapłonu COC °C min240

Lepkość kinematyczna mm2/s (cSt) w temp. 100°C12.10

Lepkość kinematyczna mm2/s (cSt) w temp. 40°C150.00

Temp. płynięcia °C max-30

Spełnione wymagania i posiadane aprobaty:ISO 6743-3A: DAA Normalne obciążenia; ISO 6743-3A-L DAB; DIN 51506 VBL

Olej bazowy: Mineralny

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

related items

Zapisz sie do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych.