2020.03.16 COVID-19: Rekomendacje zapobiegania zakażeniu dla społeczności nurkowej
Monday, Mar 16, 2020
2020.03.16  COVID-19: Rekomendacje zapobiegania zakażeniu dla społeczności nurkowej

COVID-19: Rekomendacje zapobiegania zakażeniu dla społeczności nurkowej.

BĄDŹ BEZPIECZNY: PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONY PRZED NOWYM CORONAVIRUSEM W świetle pojawienia się nowego koronawirusa (COVID-19) zespół medyczny DAN Europe sugeruje, abyś dbał o swoje zdrowie, a także chronił innych, przestrzegając kilku podstawowych zaleceń:

Często myj ręce Zachowaj fizyczną odległość w kontaktach międzyludzkich Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Stosuj ochronę dróg oddechowych Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu, wcześnie zasięgnij pomocy medycznej

Bądź na bieżąco i postępuj zgodnie z poradami udzielonymi przez twojego lekarza Sytuacja epidemiologiczna stale się zmienia.

Bądź na bieżąco w zakresie nowych osiągnięć i dowiedz się o wszystkich środkach ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi na stronie internetowej WHO lub zapoznaj się z zasobami udostępnionymi przez Ministerstwo Zdrowia w twoim kraju zamieszkania.

WŁAŚCIWIE DEZYNFEKUJ SWÓJ SPRZĘT NUROWY W związku z wybuchem COVID-19, w środowisku nurkowym pojawiły się pytania dotyczące przenoszenia chorób podczas korzystania z wypożyczanego sprzętu. Mając na uwadze zagrożenie związane z koronowirusem, nurkowie chcą wiedzieć, jakie środki ostrożności mogą podjąć przeciwko rozprzestrzenianiu się choroby. Wstępne informacje sugerują, że nowy koronawirus może przetrwać kilka godzin na różnych powierzchniach.

W każdym przypadku najważniejsze jest właściwe odkażanie sprzętu, w szczególności: drugi stopień automatu/ustnik fajka ustnik inflatora BCD wnętrze maski Pamiętaj o następujących kwestiach: Domowe środki czyszczące są równie skuteczne przeciwko COVID-19, jak i przeciwko zwykłym wirusom przeziębienia i grypy. W związku z tym zalecamy stosowanie 1% roztworu wodnego podchlorynu sodu (wybielacza) o czasie stosowania > 15 minut, uważając, aby roztwór osiągnął każdą dezynfekowaną część (całkowite zanurzenie).

Należy używać produktu zgodnie z instrukcjami producenta i spłukać świeżą wodą. W przypadku powierzchni użytkowych (stoły, uchwyty, przełączniki, krzesła itp.) zalecamy stosowanie wyłącznie produktów zatwierdzonych do dezynfekcji powierzchni, takich jak dedykowane spraye, ściereczki lub odpowiednie środki dezynfekujące. Pamiętaj: Produkty, które są powszechnie stosowane do czyszczenia sprzętu nurkowego, takie jak płyny antybakteryjne i chlorheksydyny, płyny lub spraye do płukania jamy ustnej, są nieskuteczne w stosunku do koronawirusa. Nie ma dowodów na to, że stosowanie gorącej wody z mydłem jest skuteczne w odniesieniu do dezynfekcji, z wyjątkiem temperatur > 40°C i czasów aplikacji > 20 minut (np. pranie w pralce). Stosowanie zatwierdzonych produktów do dezynfekcji powierzchni, takich jak spraye, ściereczki itp., z procedurami innymi niż całkowite zanurzenie w roztworze podchlorynu sodu, jak wskazano powyżej, nie gwarantuje dezynfekcji sprzętu do nurkowania.

DODATKOWE MATERIAŁY Zarazkofobia? – Pomyślmy o tym rozsądnie // Alert Diver Magazine Dobry stan sprzętu nurkowego – Płukanie i czyszczenie sprzętu nurkowego // Alert Diver Magazine Guidelines on decontaminating scuba equipment - EPA's diving safety manual Czy masz jakieś pytania lub uwagi? Napisz do nas na adres communications@daneurope.org.

Zapisz sie do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych.